title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Jak dbać o zęby mleczne dziecka?

  Mało osób wie, że zaniedbane zęby mleczne to nie zdrowe zęby stałe. Często bagatelizuje się problemy związane z tzw mleczakami, ponieważ w niedługim czasie i tak wypadną. Jednak warto przykuć taką samą uwagę do ich higieny, jak do zębów stałych. Otóż próchnica mleczaków automatycznie podczas wyrzynania się zębów stałych, przechodzi również i na nie. W jaki sposób dbać o zęby mleczne, kiedy odwiedzić z dzieckiem dentystę? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

  Kiedy i jak często odwiedzać stomatologa z dzieckiem?


  Specjaliści twierdzą, że na pierwszą wizytę u stomatologa rodzice powinni zabrać dziecko już w 6-7 miesiącu życia, czyli w czasie, kiedy pojawiają się siekacze. Przy tej wizycie lekarz nie wykonuje żadnych zabiegów, jedynie wyjaśnia w jaki sposób należy dbać o higienę ząbków i dziąseł, jak uniknąć próchnicy tak, aby stałe zęby mogły wyrosnąć zdrowe i mocne. Optymalnym czasem odwiedzin u stomatologa jest co 3-6 miesięcy, w zależności czy pojawiły się jakiekolwiek niepokojące stany bądź nie. Należy pamiętać, że jeśli przestrzegamy regularności tych odwiedzin, unikamy wielu zbędnych dolegliwości, które mogą w przyszłości przerodzić się w poważne problemy, i dlatego właśnie te wizyty przeglądowe są tak bardzo ważne.
  Tak długo jak dziecko jest karmione piersią, nie potrzebuje wizyt u stomatologa oraz czyszczenia zębów czy dziąseł, ponieważ mleko matki nie zawiera substancji wywołujących próchnicę i nie drażnią one dziąseł. W momencie, gdy zacznie się okres jedzenia zupek, owoców itp, odczyn w buzi dziecka zmienia się na kwaśny i wtedy konieczne jest dbanie o higienę jamy ustnej naszego szkraba. Najlepszym i sprawdzonym sposobem dbania o dziąsła tak małego dziecka jest nawinięcie czystego gaziku na palec, zamoczenie go w naparze z rumianku i wycieranie nim dziąseł, a potem pierwszych ząbków.

  Twoje dziecko jest gotowe na pierwszą wizytę? Zapraszamy do gabinetu w Ząbkach!


  Jeśli masz w domu małego szkraba, który jest gotowy na swoją pierwszą wizytę u stomatologa, odwiedź nasz gabinet w Ząbkach. Nasi specjaliści, z przyjaznym podejściem do każdego (nawet najbardziej wymagającego) dziecka chętnie zajmą się wszelkimi dolegliwościami oraz podzielą się radami w zakresie higieny oraz zapobiegania niepożądanych stanów dziąseł bądź zębów. Zadzwoń i zapisz się na wizytę. Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: