title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Znieczulenie u dentysty

  Na samą myśl o wizycie u dentysty i związanym w tym bólem masz ciarki i chcesz uciec? Poczekaj chwilę- jest na to sposób. Leczenie zębów bez bólu jest możliwe. Brzmi abstrakcyjnie, ale rzeczywiście to realne. Wizyta u stomatologa wcale nie musi boleć, jako że nawet najmniejsze zabiegi mogą być wykonane przy znieczuleniu. Dzięki nowoczesnej anestezjologii możliwe jest uniknięcie bólu aż w 95% przypadków, zarówno podczas zabiegów leczniczych czy diagnostycznych. We współczesnych gabinetach stomatologicznych proponuje się znieczulenie pacjentowi bez względu na to czy przewiduje się, że będzie to zabieg bolesny, lub nie. Niezwykle ważną rolę gra tutaj sam strach przed bólem, który w późniejszym czasie potrafi znacznie spotęgować jego odczuwanie, a znieczulenie uspokaja pacjenta również w dużej mierze pod kątem psychicznym. Niestety środki znieczulające pomimo, że są niezwykle pomocne przy wyciszeniu bólu, nie są jednak obojętne wobec naszego organizmu. Z tego też względu dąży się do uzyskania zadowalającego efektu uśmierzenia jednocześnie wykorzystując możliwie najmniejszą dawkę leku.

  Rodzaje znieczuleń miejscowych u dentysty


  Dentyści dysponują paroma możliwościami podawania leku znieczulenia miejscowego. W zależności od techniki zastosowania wyróżniamy:

  -znieczulenie przewodowe-środek podawany jest w okolicy pnia nerwu, technika ta wykorzystywana jest w przypadku konieczności unieczynnienia nerwu zębodołowego dolnego w czasie usuwania zębów bocznych dolnych, a dochodzi do tego w wyniku przerwania przewodzenia impulsów nerwowych przez co zanika uczucie bólu w danej okolicy.


  -znieczulenie nasiękowe- polegająca na zdeponowaniu roztworu środka znieczulającego pod błonę śluzową jamy ustnej, lek znieczulający podawany jest za pomocą jednorazowej igły, a odpowiedni efekt można uzyskać w indywidualnie dobranych ilościach wkłuć, ta technika wykorzystywana jest m.in. przed zabiegami zachowawczymi, protetyką, czy przed usuwaniem zębów.


  -znieczulenie powierzchniowe- używany jest w postaci żelu bądź aerozolu i aplikowany jest na powierzchnię śluzówki jamy ustnej, przenika wtedy przez nabłonek i poraża drobne zakończenia nerwowe, ten rodzaj znieczulenia wykonuje się zazwyczaj przed wkłuciem igły docelowego znieczulenia, zazwyczaj stosowany jest podczas usuwania wyjątkowo opornych zębów mlecznych.

  Jeśli więc nie jesteś w stanie wytrzymać bólu związanego z jakimkolwiek zabiegiem dentystycznym, nie wahaj się i poproś o stosowne znieczulenie. Profesjonalny lekarz dentysta powinien bez problemu zająć się tym, a takiego właśnie z pewnością znajdziesz w gabinecie dentystycznym w Ząbkach. Serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę u sprawdzonego, doświadczonego i przyjaznego dentysty- 516 364 122

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: