title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Pasta do zębów- czyści, leczy, zapobiega…

  Istnieje cała gama przeróżnych past do zębów, z przeróżnym składem i działaniem, kuszą kolorem, zapewnieniami dotyczącymi efektów jej regularnego użytkowania, czy nawet kształtem opakowania… ale na co tak naprawdę powinniśmy zwracać uwagę wybierając tę najbardziej odpowiednią pastę do zębów? Z pewnością, nie powinna być ona wybierana pochopnie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy masz wobec niej jakieś określone oczekiwania. Dobrze dobrana pasta do zębów nie tylko łagodzi Twoje dolegliwości, ale również zadba o higienę całej jamy ustnej oraz utrzyma ogólny zdrowy jej stan. Wiele zależy od jej składu.

  Skład dopasowany do indywidualnych potrzeb


  Pasty do zębów składają się przede wszystkim z substancji ściernych w postaci zmikronizowanego proszku, dzięki temu nie niszczą szkliwa. Osoby z odsłoniętymi szyjkami zębowymi powinny decydować się na te o zmniejszonej zawartości substancji ściernych (z niskim współczynnikiem ścieralności RDA). Nadużywanie wysokiej ścieralności może spowodować powstanie nadwrażliwości zębów i odsłanianie się szyjek zębowych, co z pewnością nie jest pożądanym efektem.
  Pasty wybielające zazwyczaj posiadają w swoim składzie więcej substancji ściernych, dzięki czemu skutecznie usuwają nieatrakcyjne przebarwienia i naloty. Osoby, które cierpią na nadwrażliwość zębów i pragną wybielić zęby, powinny uprzednio skonsultować się z dentystą, który bezpiecznie pomoże wybrać odpowiednią pastę tak, aby ta nie pogłębiła zbytnio już istniejącej dolegliwości.
  Osoby zagrożone paradontozą powinny używać past do zębów, które w swoim składzie posiadają wysoką ilość substancji przeciwbakteryjnych (tj. triklosan, mentol, olejek eukaliptusowy) oraz przeciwzapalnych ( alantoina i wyciągi ziołowe).

  Jeśli wciąż nie jesteś pewien jaką pastę do zębów wybrać, zachęcamy do skonsultowania się z naszym przeszkolonym dentystą w Ząbkach, który dzięki swojej szerokiej wiedzy z pewnością doradzi jaki preparat będzie najbardziej odpowiedni według Twoich oczekiwań i potrzeb. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu w Ząbkach!

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: