Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna to nazwa, którą określa się grupę zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu zębów u pacjenta. Zalicza się do niej między innymi:

  • profesjonalne wybielanie zębów,
  • piaskowanie zębów,
  • lakowanie zębów (wypełnianie bruzd),
  • korekta ustawienia oraz kształtu zębów - korekta wad zgryzu (zabiegi z zakresu ortodoncji),
  • uzupełnienie braków w uzębieniu (licówki, korony ceramiczne).

Dzięki zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej poprawia się zarówno wygląd uśmiechu, jak ogólne samopoczucie pacjentów, co przekłada się na wyższy komfort życia Wybielanie:

  • Metoda nakładkowa – wykonywana z pomocą nakładek oraz specjalistycznego żelu wybielającego. Umieszcza się go we wnętrzu nakładek, które następnie pacjent zakłada na zęby na całą noc. Cała procedura trwa od 10 do 14 dni, a dzięki niej można uzyskać zęby bielsze nawet o 6 odcieni.

 

  • To metoda dobra dla niecierpliwych, bo wystarcza jeden zabieg, podczas którego można rozjaśnić zęby nawet o więcej niż 5 tonów. Trwa ok. godziny. Ponieważ preparat wybielający (zwykle nadtlenek mocznika i wodoru) ma znacznie wyższe stężenie niż ten do stosowania w domu, lekarz specjalnym środkiem ochronnym najpierw zabezpiecza dziąsła, a wokół szyjek zębów umieszcza gumową osłonę. Następnie nanosi na zęby (wszystkie albo tylko wybrane) wybielacz i naświetla lampą emitującą światło o określonej długości fal, które przyśpiesza działanie preparatu. Taki cykl powtarza się 2–4 razy w zależności od oczekiwanego efektu. Zabieg jest bezbolesny, ale przez następne 1–2 dni zęby są nadwrażliwe.

 

 

Piaskowanie:

Piaskowanie jest idealnym zabiegiem, dla tych, którzy chcą na nowo cieszyć się białym, pełnym blasku uśmiechem. Polega on na usunięciu w specjalny sposób osadów, które nagromadziły się na szkliwie wskutek picia herbaty, kawy, palenia papierosów, itp. Regularne przeprowadzanie piaskowania jest ważne, ponieważ samodzielne próby usuwania przebarwień za pomocą szczoteczek i past wybielających w wielu przypadkach są bezskuteczne.

 

 

Lakowanie: 

Lakowanie to bezbolesny zabieg, który polega na uszczelnianiu bruzd i zagłębień, znajdujących się na powierzchni zębów bocznych – zarówno stałych, jak i mlecznych. Skutecznie zapobiega próchnicy. Lakowaniu poddaje się zęby trzonowe i przedtrzonowe.

U dzieci po raz pierwszy lakowanie powinno mieć miejsce ok. 6. roku życia - gdy w pełni wyrżną się korony "szóstek" By zabieg przyniósł spodziewane efekty, nalezy go przeprowadzać raz na 2-3 lata i regularnie kontrolowac stan lakowanych zębów.

Korekta zgryzu i ustawienia zębów – ortodoncja:
Wszelkie wady zgryzu oraz inne nieprawidłowości w obrębie układu zębów to problem dla pacjenta nie tylko z estetycznego, ale także zdrowotnego punktu widzenia. Jego rozwiązywaniem zajmuje się dziedzina stomatologii zwana ortodoncją. Dzięki leczeniu ortodontycznemu można osiągnąć prawidłowe ustawienie zębów, dzięki czemu poprawia się wygląd uśmiechu i samopoczucie pacjenta, a ryzyko powstania próchnicy i innych chorób zębów i dziąseł maleje. Leczenie ortodontyczne umożliwia pozbycie się wad wymowy, ma również pozytywny wpływ na funkcje oddychania, a także na takie czynności jak żucie czy połykanie. Zastosowanie odpowiedniej metody leczenia pozwala lekarzowi i pacjentowi wspólnie osiągnąć cel, jakim jest piękny i zdrowy uśmiech.

 

Licówki: 

Licówki to bardzo cienkie płytki porcelany lub kompozytu, które przyklejamy na przednią powierzchnię zęba w nieinwazyjny sposób. Licówka nigdy nie zmienia koloru i zachowuje połysk, dzięki czemu przez długie lata pozwala cieszyć się najpiękniejszym uśmiechem (nawet u osób palących). Licówki to szybki sposób na osiągnięcie pięknych, równych zębów w bardzo krótkim czasie możemy nimi skorygować kształt i kolor zębów, wyrównać stłoczenia lub zamknąć diastemy (przerwy między zębami).

Copyright © flo-dental.pl

Projekt i realizacja mal.net.pl